Hakkımızda

Kukiler olarak "Anne babalar tarafından kontrol edilebilir bir medya" hayali ile yola çıktık. Çocuklar televizyonda ve internette farklı niteliklerde çok sayıda yapımla karşı karşıya kalıyorlar. Hepsini izlemek, içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak, dahası uzmanlar tarafından çocuk ruh sağlığı açısından değerlendirilip değerlendirilmediğini bilmek pek de kolay değil.

Çocuklar, özellikle okul öncesi yaşlarda gördükleri her şeyi taklit eder. Söylediklerimizden çok yaptıklarımızı yaparlar. Çocukların karakterlerinin ve beyinlerinin en çok geliştiği bu dönemde, dünyayı anlamlandırırken onlara yol ve oyun arkadaşı olmayı hedefledik. Bunu yaparken de didaktik olma, cici çocuklar yetiştirme derdine ve tuzağına düşmek istemedik. Bu nedenle izleyeceğiniz her karakterin aslında hiç de kabul edemeyeceğimiz bazı özellikleri ile de karşılaşacağız. Her insanda olduğu gibi onlar da hatalar yapacak, yaptığı hataları düzelterek öğrenecek.

Mottomuz; Deneyimleyerek öğrenme...

Lütfen anne babalar olarak videolarımızı siz de izleyin. Ebeveynler için hazırlanan bölümde, videoları belli başlıklar altında topladık. Bu başlıklar ve videolarla ilgili açıklamalara göz atabilirsiniz. Burada önerdiğimiz etkinlikler ve videolar hakkında yönelteceğiniz sorular çocuğunuzla birlikte iyi vakit geçirmenize yardımcı olacaktır.

Keyifle izlemeniz ve gönül rahatlığı ile izletmeniz dileği ile...

Görüş ve önerileriniz için bize yazın

iletisim@kukiler.com adresine mesajınızı yazabilirsiniz.